LOGO GALACTICAT FONS BLANC LOGO mid

Quarta edició del concurs de Curtmetratges de la Mostra de Cinema Fantàstic i de Terror de Ponent a Tàrrega

1) El IIIr GALACTICURT accepta pel·lícules de ficció d’imatge real o animació rodades entre 2019 i 2020 amb una durada màxima de 20 minuts presentades tant per cineastes professionals com aficionats menors o majors de 18 anys. Podeu competir en dues categories: la categoria per a menors de 18 anys i la categoria per a majors de 18 anys. Els directors menors de 18 anys competiran en dues subcategories segons el gènere escollit: Fantàstic o Gènere Lliure. Els directors majors de 18 anys competiran en quatre categories, Fantàstic, Gènere Lliure, Animació o Terror.
La VI MOSTRA GALACTICAT accepta també pel·lícules de ficció d’imatge real o animació rodades entre 2019 i 2020 amb una durada màxima de 140 minuts per a competir a la categoría Millor Pel·lícula.
2) Selecció. Un comitè de selecció decidirà quines pel·lícules participaran al Festival a la seva discreció. El comitè no està obligat a justificar la seva decisió. La decisió de la comissió serà definitiva.
3) Llenguatge. El festival té un caràcter internacional pel que s’acceptaran pel·lícules de qualsevol país, però les pel·lícules en qualsevol idioma que no sigui l’espanyol o el català han de tenir subtítols en castellà o català per a la seva inclusió.
4) Format de projecció. Pel que fa a la projecció, les pel·lícules seleccionades han d’estar disponibles en fitxers digitals (H.264), Blu Ray o DVD.
5) Els cineastes han d’enviar un kit de premsa amb tres fotografies d’alta resolució i un pòster si són seleccionats per a la projecció del seu treball.
6) Els organitzadors assumeixen que les persones que registren les obres tenen els drets d’exhibició de les obres que es registren al festival, així com l’autorització per rebre el premi. En qualsevol cas, els organitzadors renuncien a la responsabilitat que es pugui derivar de l’incompliment d’aquest terme.
7) La participació en el festival suposa compartir parcialment la pel·lícula (màxim 2 minuts) amb finalitats promocionals del festival.
8) Per a l’adjudicació de premis, el guanyador ha d’estar present en l’acte de lliurament de premis o enviar un vídeo expressant el seu agraïment pel premi.
9) Terminis de registre. El termini de registre finalitza el 30 d’abril de 2020. A partir del 30 d’abril, no s’acceptarà cap registre.
10) L’organització té el dret de pronunciar-se sobre tots els casos no previstos per aquesta normativa.

Aquests són els curtmetratges seleccionats a la IIIª edició del GalactiCurt – I ELS SEMIFINALISTES – I ELS FINALISTES – I ELS GUANYADORS

ANIMACIÓ:

· MONSTERS WALKING de Diego Porral

· CARLOTTA’S FACE de Valentin Riedl & Frédéric Schuld  –  FINALISTA

· FUSE de Shadi Adib  –  GUANYADOR

· SOPHIE de Anna Cangellaris

· THUMBELINA AND THE OGRE de Cécile Robineau

· A ROBOT IS A ROBOT Emil Friis Ernst &Nilas RØpke Driessen  –  SEMIFINALISTA

· WILD LOVE de Paul Autric, Quentin Camus, Léa George, Maryka Laudet, Zoé Sottiaux & Corentin Yvergniaux  –  SEMIFINALISTA

· BEST FRIEND de Nicholas Olivieri, Shen Yi, Juliana De Lucca, Varun Nair & David Feliu  –  SEMIFINALISTA

· PANIC ATTACK! de Eileen O’Meara

· ZOMBIE TIME de Alfonso Fulgencio  –  SEMIFINALISTA

· YESTERDAY WILL BE TOMORROW de Stiv Spasojevic

· THE FOX de Sadegh Javadi Nikjeh  –  FINALISTA

· BACK INTO THE CLOSET de Noémie Besombes

· LA NORIA de Carlos Baena  –  SEMIFINALISTA

· THEY HUNT de Rhys Byfield

· MEDIUM RARE de Luca Cioci  –  FINALISTA

· NEKO NO HI  de Jon Frickey  –  SEMIFINALISTA

· UNSKETCHED de Leonardo Cantú

· IRONY de Radheya Jegatheva

FANTÀSTIC + 18:

· ROYAL CO HOTEL de Paula Villegas & Rakesh B. Narwani  –  SEMIFINALISTA

· AURORE de Mael Le Mée  –  GUANYADOR

· SIEGE de Deeptanshu Sinha  –  SEMIFINALISTA

· RUDE BOYS de Ken Hagen-Takenaka

· IN FULL BLOOM de Maegan Houang –  SEMIFINALISTA

· ÚLTIMO ACTO de Maria Hespanhol

· BLUE de Samantha Severin –  SEMIFINALISTA

· DON’T HATE THE PLAYER de Héctor Herce Sánchez

· HARD DRIVE de Yan Lu

· WHITE de David Moya –  FINALISTA

· YOUR LAST DAY ON EARTH de Marc Martínez Jordán –  SEMIFINALISTA

· NESSUN DORMA de Paolo Strippoli –  FINALISTA

· ARIA de Brando De Sica

· THE BLIZZARD de Alvaro Rodriguez –  FINALISTA

· NENAMAGAT de Pol Rodríguez

· KRISIS de Daniel F. Amselem

· EL CIRCULO de Daniel González

· EL HÁLITO DE EIR de Karlos Alastruey

· WAS VON DRAUSSEN KOMMT de Kai Gero Lenke –  SEMIFINALISTA

· THE BOOGEYWOMAN de Erica Scoggins

GÈNERE LLIURE +18:

· ODODO! de Albane Chaumet  –  SEMIFINALISTA

· FIRST DAY de Marc Gassió

· THE WISH AND THE WISP de Vashmere Valentine

· ACIDE de Just Philippot  –  SEMIFINALISTA

· ABUELITA de Wiro Berriatúa

· BAILAORA de Rubin Stein  –  FINALISTA

· BAD PEOPLE de Giorgi Tavartkiladze  –  GUANYADOR

· WHITE WORDS de Mohammed Abdeen

· FIRST WORLD PROBLEMS de Felipe Garrido

· CERDITA de Carlota Martínez Pereda  –  SEMIFINALISTA

· IN YOUR PLACE de Giuseppe Carleo  –  FINALISTA

· OBLIVION de Fatemeh Mohammadi

· FUTURE SELF de Sean Lewis

· DRAW YOUR GUN de Wouter Jansen

· LOOPED LOVE de Alessandro Marzullo

· CON PAQUITO ERA MEJOR de Adán Pichardo

· SERVICIO DE LIMPIEZA de Julieta Alcaide  –  SEMIFINALISTA

· MESMERIZE de Thomas Pantalacci

· VETRO de Matteo Petrelli  –  FINALISTA

· CINCO PLAZAS de Víctor Urbano

· STELLA 1 de Roberto D’ippolito & Gaia Bonsignore

· BANI de Mauricio Cuffaro  –  SEMIFINALISTA

· CAVEWOMEN de Karlos Alastruey

· BURUK (ACRID SHORT FILM) de Hakan Gencan  –  SEMIFINALISTA

TERROR:

· HOW TO BE ALONE de Kate Trefry

· FIVE COURSE MEAL de James Cadden

· BURN de Judson Vaughan  –  SEMIFINALISTA

· GÜESTÍA de Laura Toledo Carballo

· LEKAIME de Xanti Rodriguez

· CONDAMNED de Octavi Espuga

· SIN TI de Allan J.Arcal

· ESTIGMA de David Velduque  –  SEMIFINALISTA

· MINOTAURO de Greg A. Sebastian  –  FINALISTA

· LIMBO de Daniel Viqueira  –  SEMIFINALISTA

· GOTAS de Sergio Morcillo

· TiCK de Ashlea Wessel  –  SEMIFINALISTA

· NOCTÁMBULOS de Romén Rivero

· I’M SORRY de Gabriel Galand

· SULLA SOGLIA de Riccardo Festa

· MIEDOS de Germán Sancho  –  FINALISTA

· LA GUARIDA de Iago de Soto  –  SEMIFINALISTA

· AMANCIO, VAMPIRO DE PUEBLO de Alejo Ibáñez

· HAY ALGO EN LA OSCURIDAD de Fran Casanova  –  SEMIFINALISTA

· FREDDO DENTRO de Valerio Burli  –  FINALISTA

· 9 PASOS de Marisa Crespo Abril & Moisés Romera  –  GUANYADOR

SECCIÓ OFICIAL MILLOR PEL·LÍCULA – GUANYADORA

 

· THE HOLE IN THE GROUND, Lee Cronin

· MORTO NÄO FALA, Dennison Ramalho

· FLESH CITY, Thorsten Fleisch

· THE FUNERAL, Yujie Qiu

· LUZ, Tilman Singer

· ENDZEIT, Carolina Hellsgard

· AFTER THE LETHARGY, Marc Carreté

· ANUNNAKI, THE FALLEN FROM THE SKY, Joan Frank Charansonnet

· H0US3, Manolo Munguia

· ZAUBERER, Sebastian Brauneis – GUANYADORA

· THE PERCEPTION, Jensen Noen

· BELZEBUTH, Emilio Portes

· TUMBBAD, Rahi Anil Barve

· HANNA’S HOMECOMING, Esther Bialas

· SECRECY, Kevin Wloczyk

· THE VERY LAST DAY, Cedric Jouarie